XXX Niedziela Zwykła 28.X.2018

1. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!
2. Przez cały tydzień w połączeniu z Mszą św. trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00; w niedzielę na godz,16.00.
3. W piątek Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłego. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

1. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – podczas wszystkich Mszy św. będziemy Boga prosić o nowe powołania do kapłaństwa;
• I Piątek Miesiąca – odwiedziny chorych w domach rozpocznę po zakończonej Mszy św. o godz. 9.30; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, o godz. 17.00 - nabożeństwo za zmarłych, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
• I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. Nadal przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. /wkładając intencje na tacę nie zapomnijmy dopisać godziny czytania tych wypominków/.

4. Nie będzie w tym tygdoniu spotkania Kręgu Biblijnego.

5. Dziękuję bardzo serdecznie Paniom z ul. Żabieniec /domki/ za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 17 /numery parzyste/.

6. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Mafia lekowa”.

7. Przypominam o akcji „Czary mary okulary” mającej na celu zbieranie niepotrzebnych, ale nieuszkodzonych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych dla mieszkańców Afryki.

8. Bardzo serdecznie dziękuję p. Łapińśkim za kwiaty ufundowane do naszej świątyni.

9. Dzisiaj przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszymi ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu ze świątyni możemy wesprzeć naszych braci i siostry chrześcijan w Pakistanie.

Dodano: 2018-10-27 22:22:54