Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.




XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.IX.2024.




            1.    W piątek, 13 września, dzień fatimski w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska ulicami miasta. Zapraszam bardzo serdecznie Czcicieli Matki Bożej.

            2.    W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam do wspólnego świętowania do fary na Mszę św. na godz. 18.00.

            3.    W przyszłą niedzielę, 15 września, Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczniemy spotkanie z rodzicami  dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
               
            4.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom wiosek Wójtówka i Przypust za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców  ul. Kolonia Nieszawa /od strony ul. Warszawskiej/.

            5.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Polskość i katolicyzm” /”Miał rację kard. Wyszyński, że ci, którzy będą chcieli zniszczyć polskość, zaczną od Kościoła. To już się dzieje na naszych oczach”/ oraz art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Zostawiam to Panu Bogu” /”Kiedy realizowaliśmy projekt geotermii, właśnie ci, którzy teraz najwięcej mówią o ekologii, rzucali nam kłody pod nogi”/.

            6.    Za tydzień w niedzielę,15 września, w teatrze letnim w Ciechocinku o godz. 19.00 odbędzie się koncert ku pamięci zmarłego prof. Wiesława Bednarka, wybitnego śpiewaka operowego. Wystąpią jego przyjeciele i uczniowie. Wstęp wolny.
            


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2024-09-08 00:10:47

Baner