|
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 10.VIII.2025.
|
1. W piątek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8.30, 11.00 i 16.00. Na zakończenie liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Ofiary z tacy tego dnia przeznaczone będą na prace konserwatorskie w katedrze włocławskiej.
2. W środę, 13 sierpnia, w łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę udamy się z procesją fatimską na ulice naszego miasta. Bogu wszechmogącemu przez ręce Najświętszej Matki Fatimskiej polecimy sprawy naszej Ojczyzny. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., a po zakończeniu wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej. Z uwagi na procesję nie bedzie spotkania Kręgu Biblijnego.
3. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Jana Józefa Kasprzyka pt: „Bitwa o wszystko” /”W sierpniu 1920 roku na przedpolach Warszawy wojska polskie zatrzymały pochód bolszewików, ratując nie tylko niepodległość Polski, ale i całą Europę.”/ oraz art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Wymyślanie praw człowieka” /”Ruch Obrony Granic de facto wychodzi naprzeciw pragnieniom tych, którzy chcą żyć w Niemczech, a są stamtąd wyrzucani.”/
4. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Starościńskiej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Noakowskiego.
5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, odbędzie się na przystani promowej w Nieszawie Koncert na Wodzie. Tradycyjnie wystąpi Capella Bydgostiensis. W tym roku orkiesrą dyrygować będzie Bernard Chmielarz, a partie solowe wykana Justyna Gęsicka. Koncert poprowadzi Urszula Guźlecka. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.a. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
|
Autor: ks. Proboszcz
|
Dodano: 2025-08-10 00:20:47
|