|
IV Niedziela Wielkiego Postu 10.III.2024.
|
- Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy pod zwykłymi warunkami.
- Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00
- W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
- Za tydzień w niedzielę /17 marca/ po Mszy św. o godz. 16.00 będzie na plebanii spotkanie wszystkich lektorów i osób chętnych do przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zapraszam bardzo serdecznie.
- Dobiega końca w naszej diecezji Nawiedzenie Matki Boskiej w ikonie jasnogórskiej. Uroczystości zakończenia odbędą się w katedrze we Włocławku 16 marca /sobota/ o godz.11.00. Organizujemy wyjazd na tę uroczystość historyczną. Proszę o zgłaszanie się osób chętnych na wyjazd. Myślę, że z uwagi na małą odległość do Włocławka delegacja parafialna może udać się nawet samochodami prywatnymi. Wyjazd do Częstochowy /w zależności od ilości zgłoszonych osób/ może być w granicach stu złotych od osoby/
- Tradycją lat ubiegłych rozprowadzamy baranki wielkanocne. Fundusze przeznaczone będą na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez CARITAS Diecezji Włocławskiej. Cena jednego baranka - 10 PLN.
- Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Osiedlowej za przygotowanie świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc
w najbliższą sobotę od godz.9.00 Mieszkańców ul. Rybaki .
- Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” - spośród wielu bardzo ciekawych - polecam szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Nienawiść do kapłanów?” /”Diabeł nienawidzi kapłaństwa Chrystusowego, w którym w szczególny sposób uczestniczą kapłani, bo wie, że jest skuteczne.”
|
Autor: ks. Proboszcz
|
Dodano: 2024-03-09 23:21:33
|