IV Niedziela Adwentu 23.XII.2018r

1. Jutro, w wigilię Bożego Narodzenia, zakończenie rorat na Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszam wszystkich oczekujących na narodziny Dziecięcia Bożego.

2. Zaplanujmy dobrze odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach - wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole. Zachęcam też do uszanowania tradycji polskiej i spożywania posiłków postnych, bo Pan Jezus przychodzi do nas w biedzie stajenki betlejemskiej.

3. We wtorek wyczekiwana uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według wypracowanego porządku /od kiedy w parafii jest tylko jeden kapłan/: „Pasterka” o północy, w ciągu dnia o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!!

4. W środę drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej według układu niedzielnego: 8.30; 11.00; 16.00. W tym dniu zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci, do adoracji Dzieciątka Jezus i Świętej Rodziny przy żłóbku. Rozpoczniemy o godz. 15.00.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom Bertowa. Do pomocy w najbliższą sobotę zapraszam na godz. 9.00 mieszkańców ul. Laskowskiego.

7. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. Piotra Kościńskiego pt: „Zawsze po polsku”.

8. W czwartek rozpocznę błogosławienie domów na nowy rok, czyli kolędę. Na spotkanie z kapłanem przygotowujemy: krzyż, świece, wodę święconą, pismo święte, a dzieci uczęszczające na katechizację szkolną - swój aktualny i uzupełniony zeszyt do religii oraz planszę z obrazkami niedzielnymi; kandydaci do Bierzmowania i I Komunii św. - indeksy. Tematyka kolędy zawarta jest w tegorocznym haśle roku duszpasterskiego „W mocy Bożego Ducha”.

9. Rozkład kolędy na nadchodzący tydzień:

Czwartek - 27.XII.2018. od godz. 15.30 – ul. Kościuszki 1 i 1a
Piątek - 28.XII.2018. od godz. 15.30 – ul. Gęsiniec, Zimna, Plac Jagiellończyka
Sobota - 29.XII.2018. od godz. 9.00 - ul. Kościuszki /domki jednorodzinne i blok przy przychodni/

Dodano: 2018-12-24 10:29:24