XI Organowy Koncert przy Świecach - 9 sierpnia 2019r. godz. 21.00

NIESZAWA. Organy w półmroku

W piątek 9 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się „XI Organowy Koncert przy Świecach”.

W tym roku z recitalem wystąpi Michał Białko. Jego obecność będzie historyczna. Michał Białko będzie na koncertach nieszawskich pierwszą osobą, która kształciła się pod kierunkiem absolwenta prof. Joachima Grubicha - prof. Andrzeja Białko, a jednocześnie znalazła się w strefie bezpośredniego oddziaływania legendy polskiej organistyki jako mistrza.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. J. Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty; ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wstęp wolny.

Tekst i fot. Wanda Wasicka